Śniadanie daje moc !!!

 

Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Chcielibyśmy także, aby miały równy start i nie czuły się gorsze od innych. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki.

 

12 zasad zdrowego odżywiania - zobacz plakat

Śniadanie daje moc- zobacz tutaj

 

Klasa IA i IB w roku szkolnym 2014/15  biorą udział w  programie „Śniadanie daje moc”.

 

Idea Programu "Śniadanie Daje Moc"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Najważniejsze cele programu:

1) Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
2) Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia
 

 

Klasa 2 a również wzięła udział w programie edukacyjnym "Śniadanie daje moc"

W październiku mieliśmy kilka lekcji,  podczas których poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

7 listopada, w Dniu „Śniadanie Daje Moc”,  przygotowaliśmy  wspólnie zdrowe śniadanie. Przynieśliśmy potrzebne produkty, z których wykonaliśmy zdrowe, pożywne kanapki. Wykorzystaliśmy do nich także  przyniesione z domu  warzywa. Na deser  jedliśmy owoce oraz piliśmy sok wyciśnięty z pomarańczy.

   Wspólne śniadanie było  dla nas świetną zabawą, a zarazem nauką o tym -jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

 

Dodatkowe informacje