Pasowanie I klas

Pierwsze, ważne Święto Pierwszaków odbyło się w naszej szkole, 14 października 2014r. Połączyliśmy je ze Świętem Nauczyciela. Klasy pierwsze były dobrze przygotowane do „egzaminu”, który przeprowadzał sam Król ze swą świtą. Ów egzamin, był furtką- aby być, prawdziwym uczniem.

 

 

Pierwszaki były odpytywane z kilku przedmiotów. Zauważyliśmy, że zadania matematyczne, to dla nich po prostu pestka! Chyba będą prymusami! Ślubowali i składali przysięgę wobec wszystkich gości, rodziców i nauczycieli, że podołają wszystkim swoim obowiązkom. Zostali mianowani przez Dyrekcję i przyjęci w poczet Społeczności Uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pęzinie.

Na pamiątkę tego wydarzenia, 3 klasy pierwsze, razem z Panem leśniczym-Sławomirem Zabłockim i Dyrektorem szkoły-panem Dariuszem Ananiczem, zasadziły swoje drzewka za szkolnym boiskiem. Będą one rosły i rozwijały się razem z pierwszakami. Trzymamy kciuki!

 Z dedykacją  i życzeniami dla Nauczycieli, z okazji Święta Edukacji wystąpiła klasa 4 „b”, prezentując wiersze i piosenkę z tańcem. Samorząd Szkolny przedstawił krótką historię szkoły w Polsce.

Nauczycielom i Pierwszakom życzymy samych sukcesów.

Dodatkowe informacje