Wycieczka do Gniezna i Biskupina 2024r.

  W dniach 9-10 maja uczniowie klas 3a, 3b i 5a naszej szkoły mieli okazję odwiedzić dwa wyjątkowe miejsca na mapie Polski - Gniezno, pierwszą stolicę Polski, oraz Biskupin, słynne pradziejowe grodzisko. Wycieczka ta była nie tylko lekcją historii, ale również okazją do integracji i wspólnego odkrywania korzeni naszej kultury.

 

Gniezno przywitało nas piękną pogodą i możliwością zwiedzenia Katedry Gnieźnieńskiej, gdzie mogliśmy podziwiać słynne Drzwi Gnieźnieńskie - arcydzieło romańskiej sztuki. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika o początkach państwa polskiego i roli, jaką odegrało Gniezno w historii naszego kraju.

Następnego dnia zwiedziliśmy  Biskupin, gdzie czekała na nas podróż w czasie do epoki żelaza. Rekonstrukcja pradawnego grodziska zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazach archeologicznych, co pozwoliło im lepiej zrozumieć życie naszych przodków.

Wycieczka do Gniezna i Biskupina była pełna wrażeń i nowych doświadczeń. Uczniowie wrócili do domów bogatsi o wiedzę o naszej historii i wspomnienia, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Dodatkowe informacje