„Z KOLĘDĄ DO JEZUSA”

„Patrzmy w gwiazdę betlejemską, żeby oczy nasze nabrały blasku, żeby nabrały jej światła. Przyjdźmy do żłóbka Jezusa, żeby ręce nasze się ogrzały. Śpiewajmy kolędy, żeby serca nasze odtajały, żeby stały się bardziej wrażliwe na wszystko, co wokół nas”.

          Wspólne kolędowanie jest pięknym staropolskim zwyczajem, który przetrwał do dziś i łączy pokolenia. To piękna tradycja. Warto pielęgnować ten zwyczaj i przekazywać go młodszym pokoleniom.

W tym celu 22 grudnia 2023 roku w  murach naszej szkoły rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki. Wraz ze społecznością lokalną spotkaliśmy się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, by wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu ludowego Prząśniczka oraz uczniów naszej szkoły. Wspólne kolędowanie wprowadziło nas w radosny, świąteczny nastrój.

 

Organizatorzy:
 Lidia Mieleniewicz
Małgorzata Wilczyńska

Dodatkowe informacje