WYCIECZKA DO DOMINIKOWA

W dniach 5-7 czerwca klasa 8b była na wycieczce – biwaku w Dominikowie. Opiekunami były panie Beata Mazurek wychowawca klasy i Monika Krysiak nauczyciel j. niemieckiego. Uczniowie zakwaterowani byli w domkach nad jeziorem.


Tu więcej zdjęć z pobytu w Dominikowie: 

https://drive.google.com/drive/folders/1BlK5uh7ydAGtnZTTgvFdH-nYvxVcnsEO?usp=sharing

 

Przebywając w małej, ale urokliwej miejscowości dzieci mogły podziwiać uroki przyrodniczo- krajobrazowe Pojezierza Drawskiego podczas spacerów w lesie i wokół jeziora. Ponieważ pogoda nam dopisała mogliśmy również korzystać z kąpieli słonecznej oraz zażywać wodnej. Podczas kąpieli i na plaży uczniowie grali w piłkę ringo i kometkę. Atrakcją były wyprawy po jeziorze na rowerach wodnych. Furorę jednak  zrobiły deski  SUP. Nazwa pochodzi od Stand Up Paddling to sport wodny, podczas którego pływa się na specjalnej desce  stojąc lub  siedząc oraz wiosłuje jednym wiosłem. Pływanie na desce SUP nie jest jeszcze popularne w Polsce, ale z sezonu na sezon można zobaczyć coraz więcej osób pływających na takich deskach. Nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił w tym sporcie. Zabawa przy tym była wspaniała. Mino, że większość zarówno chłopców jak i dziewcząt, pływała w ten sposób po raz pierwszy doskonale sobie radzili. Wieczory spędzali na wspólnych grach i zabawach, którym cały czas towarzyszył rechot żab.

Podczas pobytu zmagali się z też z różnym zajęciami np. samodzielnie przygotowywali sobie posiłki (śniadania i kolacje), pełnili „dyżury na zmywaku”, robili zakupy, przygotowali ognisko.

3 dni minęły szybko i uczniowie opaleni, pełni wrażeń, zmęczeni i zadowoleni z miłymi wspomnieniami wrócili do swoich domów. To był wspaniale, wspólnie, przed ukończeniem szkoły, spędzony czas!

                                                                              Organizator B. Mazurek

Dodatkowe informacje