WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

6 października klasy 8 były na wycieczce zawodoznawczej. Uczniowie odwiedzili studio radiowe TWOJE  RADIO w Stargardzie, gdzie dowiedzieli się jak wygląda praca redaktora i dziennikarza radiowego, zobaczyli pracę prezentera i obejrzeli studio radiowe oraz profesjonalny sprzęt. Chętni mogli zająć miejsce prowadzącego poranny program Pana Filipa W. 

 

Kolejnym punktem wycieczki był udział w Jesiennym Tygodniu Kształcenia zorganizowanym w ZS nr 5 w Stargardzie.  Tam uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły. Kierunki kształcenia zaprezentowane były w formie ciekawej prezentacji, której oglądanie uatrakcyjnił wokalny występ uczennicy i konkurs dla chętnych oraz smaczny i pięknie podany poczęstunek przygotowany przez młodzież uczącą się w tej szkole.  Po obejrzeniu prezentacji i degustacji uczniowie zwiedzili szkołę. Obejrzeli specjalistyczne pracownie: mechaniczną, gastronomiczną oraz informatyczną.  Wyposażenie tych pomieszczeń zrobiło duże wrażenie i spodobało się naszym uczniom.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Basteja, gdzie uczniowie obejrzeli zgromadzone eksponaty i zapoznali się z historią miasta Stargardu.

Wyjazd zakończył poczęstunek w MCDonald’s. Tam uczniowie podczas zakupu i konsumpcji mieli za zadanie obserwację miejsca pracy, jakim jest taki lokal gastronomiczny.

Z wycieczki wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i najedzeni.
Tu więcej zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1queXLwZR-5iXCe0oexbE5O6mB1XGp3qx?usp=sharing

                                                                Organizatorzy: B. Juszczak, B. Mazurek

Dodatkowe informacje