Moja Mała Ojczyzna.

To już  dwunaste  spotkanie integracyjne zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Pęzinie. 19 listopada  2014r. spotkali się uczniowie klas I - III ze wszystkich Szkół Podstawowych Gminy Stargard.

W tym roku impreza: „Moja Mała Ojczyzna” przebiegała pod hasłem: Gmina Stargard i jej rzeki w średniowieczu i dzisiaj ze szczególnym uwzględnieniem rzeki Iny.

Naszą  inspiracją do wyboru takiego właśnie problemu był wykład w muzeum  w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa podczas muzealnych spotkań z przeszłością

Organizatorzy: Dorota Tracz, Małgorzata Wilczyńska (nauczycielki  edukacji wczesnoszkolnej), a także pani Arleta Majewska (historyk) przygotowały wiele ciekawych form mających na celu wspólne poznanie się nauczycieli i uczniów a także rozpowszechnienie wiadomości o znaczeniu rzek dawniej i dzisiaj

Po oficjalnym przywitaniu gości uczestnicy imprezy obejrzeli prezentację multimedialną, przygotowaną przez panią Majewską. Prezentacja pokazywała losy rzeki Iny od średniowiecza do dnia dzisiejszego oraz znaczenie wód dla ludzi.  Wszyscy z zaciekawieniem   słuchali  zaczarowanych   opowieści pani Majewskiej , dotyczących  wodnego świata naszej Gminy.

W drugiej części spotkania dzieci bawiły się w przeprowadzanie  doświadczeń   z wodą. Były  wybuchy wulkanów, tańczące winogrona a także znikającą na naszych oczach woda. Na koniec uczniowie  wykonali rybki, na których umieszczali informację, co można zrobić, by ochronić nasze  wodne akweny. Dzieci były bardzo zaangażowane w swoją pracę, która była dla nich inspiracją do rozwijania pomysłowości i  a także uczyła wyciągania wniosków z eksperymentów.

Moja mała ojczyzna - zobacz tutaj

Uczestnicy imprezy byli zadowoleni ze spotkania i z pewnością chętnie ponownie odwiedzą szkołę w Pęzinie, aby wziąć udział w kolejnym spotkaniu Małej Ojczyzny.

                                                                                                                                      Dorota Tracz

Dodatkowe informacje