Dzień Dziecka 2017

  W tym roku Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegał w sportowej atmosferze. Dzieci z klas 0-3 rozpoczęły swoje święto od przedstawienia teatralnego , które przygotowała klasa 1  pod kierunkiem pani Doroty Nowak. Potem był czas na słodkie co nieco. Rodzice upiekli dla swoich pociech pyszne ciasto. Niestety nie zostało ani jednego okruszka. Napełnieni energią rozpoczęliśmy zawody sportowe.

Była jazda na rowerze i hulajnodze, rzut piłką czarownicy do bramki, no i beretem do celu. Nie było łatwo. Największym dopingiem cieszyła się konkurencja siłowa waga Pudziana.  Przedstawiciele klas trzymali butelki napełnione wodą, które imitowały sztangę. To była  fajna zabawa.  W tym dniu odwiedzili nas strażacy i pokazali wóz i sprzęt strażacki. Nawet polali nas wodą, co wszystkich bardzo ucieszyło, gdyż było nam gorąco. Fajnie było przejechać się samochodem  strażackim.     

  W drugiej części dnia odbyły się mecze w dwa ognie, a maluchy  bawiły się w poszukiwaczy złota w piaskownicy. Każde dziecko zjadło kiełbaskę z grilla i pysznego rogalika. To prezent od Rady Rodziców.  To był dzień pełen wrażeń.

                                                                                             Organizatorzy: D.Tracz, B. Juszczak

Każda klasa od 4 do 6 walczyła o tytuł najbardziej:

  • „celnej”
  • „zwinnej”
  • „skocznej”
  • „mocarnej”

Przeprowadzono wiele różnych, ciekawych konkurencji: wyścigi rzędów i oczywiście nasze ulubione „rydwany”, różnego rodzaju rzuty oraz konkurencje skoczne. Na zakończenie odbyła się walka o tytuł „mocarnej” klasy w przeciąganiu liny. Okazało się, że klasa czwarta to wcale nie takie słabeusze. Wielka była w nich moc i ostatecznie 4b uległa tylko klasie 6a. Po podliczeniu wszystkich punktów, okazało się, że mamy podwójną dogrywkę w rzutach do celu. Klasy 5b i 6a o pierwsze miejsce, a klasy 4b i 6b o miejsce trzecie. Walka była bardzo emocjonująca. Po pierwszej kolejce nadal były remisy. Zmniejszono ilość woreczków o połowę i to też nie przyniosło rozwiązania. Dopiero pojedynek indywidualny pozwolił ustalić zwycięzców.

Tak więc podium w każdej kategorii prezentował się następująco:

 

„celna”

„zwinna”

skoczna"

I miejsce

5b

6b

6b

II miejsce

6a

6a

5b

III miejsce

6b

4b

6a

MOCARNA KLASA – 6a

        Zadbano o to, abyśmy za szybko nie opadli z sił. W szkolnej kawiarence czekały pyszne wypieki naszych mam, Rada Rodziców przygotowała słodkie rogaliki, kiełbaski z grilla i napoje,  a nasi wychowawcy zafundowali lody.

W duchu zdrowej, sportowej rywalizacji, i co najważniejsze, przy pięknej pogodzie wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie.

I. Ananicz

 

Dodatkowe informacje