MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

          Z okazji tego święta, które przypada 20 listopada uczniowie klas 4-8 brali udział w szkolnym konkursie. Ze względu na nauczanie zdalne kilku klas konkurs odbył się tydzień później. Forma przeprowadzenia została zmieniona – uwzględniono zasady reżimu sanitarnego.

Głównym celem było uświadomienie uczniom istoty Praw Dziecka i rozwijanie umiejętności argumentowania swojego zdania. Uczniowie wykonywali zadania w klasach na godzinach wychowawczych z zachowaniem postawy „zdrowej” rywalizacji. Zwycięzca z każdej klasy otrzymał nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców. Z opinii wychowawców wynika, że uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursie.

Oto lista zwycięzców:

Klasa 4a – E. Ronowicz

Klasa 4b – F. Andrzejewski

Klasa 5a – J. Kula

Klasa 6a – J. Fornal

Klasa 7a – W. Smoliga

Klasa 7b – E. Goc

Klasa 8a – K. Pilarski

Klasa 8b – A. Rybak

Konkurs zorganizował pedagog szkolny pani Beata Mazurek.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚĆI 21

Dnia 21 listopada obchodzimy DZIEŃ ŻYCZLIWOŚĆI.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowana została akcja „Tydzień Dobrych Uczynków”. Akcja trwała dłużej niż była zaplanowana. Wydłużenie spowodowane zostało przejściem kilku klas na nauczanie zdalne. Z wyjątkiem klasy 4a uczniowie chętnie uczestniczyli w akcji, wykonywali swoje dobre uczynki, a następnie je przedstawili na otrzymanych „Serduszkach Życzliwości”. Każdy, kto włączył się do akcji otrzymał z religii + za aktywność, a 3 najbardziej „życzliwe klasy” słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców. Zwyciężyła klasa 7b, na drugim miejscu znalazła się klasa 1b, a na trzecim 5a.

Akcja wyzwoliła u uczniów postawę empatii, uwrażliwiała na potrzeby drugiego człowieka, uczyła umiejętności dzielenia się dobrem i popularyzowała chęć niesienia pomocy innym. Pokazała, ile dobrego można zrobić dla innych i dlatego warto ją kontynuować.

Organizatorkami były panie L. Mieleniewicz i B. Mazurek.

ZNICZ…PAMIĘTAM….

Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wiernych Zmarłych - Szkolny Wolontariat zorganizował akcję „ZNICZ…PAMIĘTAM…” Przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę zniczy. W ostatnim tygodniu listopada poszliśmy na Cmentarz w Pęzinie. Porządkowaliśmy zaniedbane i przeznaczone do likwidacji groby. Zapalaliśmy znicze.

Akcja miała na celu umocnienie wiary uczniów w to, że śmierć nie kończy ludzkiego życia ani nie niszczy więzi między ludźmi.

Czytaj więcej: ZNICZ…PAMIĘTAM….

WYNIKI KONKURSU RELIGIJNEGO „MOJA ULUBIONA TAJEMNICA RÓŻAŃCA”

KATEGORIA KLAS MŁODSZYCH

I MIEJSCE – Bartosz Piskło kl. 3

II MIEJSCE – Jakub Ejsmont kl.3

III MIEJSCE – Klaudia Wysocka kl.3

 

KATEGORIA KLAS STARSZYCH

I MIEJSCE – Wiktoria Smoliga kl.7a

II MIEJSCE – Zuzanna Maciejewska kl.7b

III MIEJSCE – Magdalena Ejsmont kl. 5