Ferie 2020r.

Rozpoczynamy zimowy, wypoczynek.

Ferie: 10- 21 luty 2020 r.

Życzymy wszystkim Wam- bezpiecznego wypoczynku, choć trochę śniegu, super miłej i zdrowej zabawy !!!

(wracamy do szkoły 24 lutego 2020 r.) Śmiech 

U W A G A !

    Informuję, że  zapisy dzieci rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2020/2021 w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pęzinie rozpoczną się 10.02.2020 roku.
Będą się odbywały zgodnie z informacją podaną w przesłanym zaproszeniu.Dzień Malucha w naszej szkole odbędzie się 27.02.2020 roku o godzinie 16:30.


Serdecznie zapraszam
Pedagog szkolny
mgr Beata Mazurek

Uwaga RODZICE- zapisy do oddziałów przedszkolnych i klas 1

        Zarządzenie Wójta Gminy Stargard w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego w tym terminów składania dokumentów do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2020/21 na terenie Gminy Stargard

Zarządzenie Wójta Gminy Stargard- zobacz tutaj

W krainie Gryfitów – konkurs plastyczno- historyczny

W listopadzie uczniowie naszej szkoły z energią i zapałem przystąpili do konkursu historyczno–plastycznego na komiks związany z legendami Pomorskimi zorganizowany przez stargardzki PODN  pod patronatem Starosty Stargardzkiego.  Do konkursu zgłosili się uczniowie z klas szóstych i siódmych. Niełatwo było wybrać legendę, bo wszystkie były na swój sposób ciekawe i zawierały dużą dawkę historycznych wydarzeń niełatwych do graficznego przedstawienia. Ostatecznie nasi wspaniali konkursowicze całkiem nieźle poradzili sobie z jakże niełatwym zadaniem. Prace były przygotowywane pod kierunkiem pani Małgorzaty Ościak i Doroty Tracz.  Legendy z naszego regionu pozwoliły uczniom zapoznać się historią przeplataną słowiańskim podaniami i mitami z  wierzeń ludowych związanych  z takimi postaciami jak słowiańscy bogowiesyrenyrusałkiwodnikitopielcewidmaupiorystrzygi czy różne rodzaje zwierząt , czarownice i wiedzmy. Jednak najważniejszym celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o historii Pomorza Zachodniego, ze szczególnym uwzględnieniem dynastii Gryfitów.

29 stycznia 2020r. zostaliśmy zaproszeni na wystawę prac konkursowych do Starostwa Powiatowego w Stargardzie.

Czytaj więcej: W krainie Gryfitów – konkurs plastyczno- historyczny

Dodatkowe informacje