„Znamię! Znam je?”

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka -kampanii edukacyjno-informacyjnej „Znamię! Znam je?”

Głównym celem organizatorów – Koła Naukowego Onkomaprzy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, jest zwiększenie świadomości społecznej na temat czerniaka, czynników ryzyka i metod skutecznej profilaktyki.

Czytaj więcej: „Znamię! Znam je?”

Ratujemy i uczymy się ratować

W piątek 17 marca w naszej szkole uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez panią M. Wiśniewską i panią D.Tracz, którego celem było poznanie zasad pierwszej pomocy. Na szkoleniu przeprowadzonym przez Ratownika pana Miłosza Wiśniewskiego, młodzież miała możliwość nauczyć się podstawowych czynności związanych z pierwszą pomocą.

Tu krótki film z naszych działań: 
https://drive.google.com/drive/folders/1qkfnUR5oSqfDLOC474yWcC0U1MfPqDKY?usp=share_link

Czytaj więcej: Ratujemy i uczymy się ratować

DZIEŃ KOBIET

      Na ten szczególny dzień klasa 8b przygotowała do odczytu przez radiowęzeł informacje związane z tym świętem – trochę historii i trochę ciekawostek, wyeksponowała gazetkę w holu szkoły oraz zorganizowała kiermasz z upominkami dla każdej PANI. Uczniowie mogli kupić prezent dla mamy, babci, pani w szkole, sympatii, przyjaciółki, koleżanki …
     W przygotowaniu drobiazgów do sprzedaży pomogły panie: L. Mieleniewicz, B. Juszczak, M. Ościak. Finansowego wsparcia dokonała Rada Rodziców.

Czytaj więcej: DZIEŃ KOBIET

SPOTKANIE Z POLICJĄ

       Dnia 6 marca dla uczniów klas 6-8 w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem KPP w Stargardzie. Funkcjonariusz policji st. aspirant D. Biernikowicz przedstawiła uczniom aspekty prawne i karne dotyczące odpowiedzialności niepełnoletnich użytkowników za niewłaściwe wykorzystywanie mediów społecznościowych, zapoznała uczniów z konsekwencjami karnymi i prawnymi nieletnich za czyny przestępcze np. kradzież, pobicie, cyberprzemoc.

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z POLICJĄ

WALENTYNKI

           W tym roku szkolnym WALENTYNKI przypadły podczas ferii zimowych i dlatego obchodziliśmy je kilka dni wcześniej. Na ten szczególny dzień klasa 8b z wychowawcą p. B. Mazurek przygotowała skrzynki na „Pocztę Walentynkową”, upominki do sprzedaży na kiermasz i wyeksponowała gazetkę w holu szkoły. W przygotowaniu drobiazgów do sprzedaży pomogły panie: L. Mieleniewicz, B. Juszczak, M. Ościak.

Czytaj więcej: WALENTYNKI

Dodatkowe informacje