Biblioteka szkolna


GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

PONIEDZIAŁEK      7.40 – 13.20
WTOREK                  7.30 - 13.30
ŚRODA                     7.40 – 13.20
CZWARTEK              7.30 – 15.10
PIĄTEK                     7.40 – 12.30

REGULAMIN UDOSTĘPNIANIA UCZNIOM SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PĘZINIE PODRĘCZNIKÓW ORAZ MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH I ĆWICZENIOWYCH- zobacz tutaj

--------------------------------------------------------------------------

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W grudniu i styczniu w naszej szkole  odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I B i I A. Dla uczniów  nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane zajęcia, podczas których uczniowie klas I odgadywali  bajkowe zagadki, sprawdzające ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz wiele innych. Uczniowie poznali też bibliotekę i jej zbiory oraz dowiedzieli się, jak samodzielnie wypożyczać książki.  Pierwszaki dowiedziały się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pana Dyrektora złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

My uczniowie pierwszej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy 

PRZYRZEKAMY!

 

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali  pamiątkowe zakładki wykonane przez panią bibliotekarkę, które  będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów

Uczniowie otrzymali również z rąk Pana Dyrektora, książkę "Pierwsze abecadło" z wycinanką, ufundowaną w tym roku wszystkim pierwszoklasistom przez Instytut Książki w ramach kampanii " Mała książka-wielki człowiek".

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności. 

 https://drive.google.com/drive/folders/1J-ou1F533Cr6vIR2W5D8xfGpsY-vmETA?usp=sharing

  nauczyciel bibliotekarz

-----------------------------------------------------------------------------

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  W tym roku pod hasłem: „Baśnie i legendy z całego świata”. W naszej szkole, podobnie jak w wielu innych szkołach, miały miejsce różne działania promujące czytanie i bibliotekę.

W ramach Poranków z baśnią i legendą w klasie III A przez cały miesiąc odbywały się spotkania z baśniami z różnych stron świata. I tak uczniowie poznali „Historię jednego kwiatu- baśń z Haiti. Trzecioklasiści  z zainteresowaniem wysłuchali baśni, a następnie kolorowali kwiat orchidei zgodnie z opisem.