SZKOLNY TYDZIEŃ MATEMATYKI 12 – 16 MARCA 2018

"SZKOLNY TYDZIEŃ MATEMATYKI" został zaplanowany po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Był zorganizowany w naszej szkole po raz pierwszy i skierowany był do wszystkich uczniów, nawet tych, którzy na co dzień nie przepadają za matematyką.

Każdy, kolejny dzień tygodnia przebiegał pod hasłem:

      • poniedziałek – dodawanie
      • wtorek – odejmowanie
      • środa – mnożenie
      • czwartek – dzień konkursowy: Kangur i konkurs klas 4
      • piątek – krzyżówki matematyczne

Przez trzy kolejne dni, na sali gimnastycznej, odbywały się wyścigi matematyczne. Kolejno klasy 4, 5, 6 oraz 7 spotykały się, aby rywalizować w matematycznym wyścigu. Zadanie polegało na wykonaniu sposobem pisemnym jak największej ilości działań obowiązujących danego dnia  w określonym czasie - 10 minut.

 

Czwartek był dniem konkursowym. O godzinie 9.00 rozpoczął się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR, a o godzinie 11.30 odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny klas 4, który wyłonił reprezentację naszej szkoły na konkursy w SP Sowno oraz w SP 5 w Stargardzie.

W konkursie klas czwartych wzięło udział 11 uczniów. Zwycięzcami wśród czwartoklasistów są uczniowie klasy 4a:

- Julia Ścisłowicz

- Krystian Pilarski

- Kacper Misiel

Piątek przebiegał pod znakiem krzyżówek. Każda klasa na „swojej” lekcji matematyki rozwiązywała różnego rodzaju krzyżówki. Dla klas czwartych była to wykreślanka z hasłem, klasy piąte i szóste zmagały się z wirokrzyżówkami, a klasy siódme ze skojarzeniówką.

Odpowiedzialne:

                                                                         Iwona Ananicz
Dorota Milczarska-Kogut

Dodatkowe informacje