JASEŁKA DLA MIESZKAŃCÓW

Jasełka to przedstawienia odgrywane w okresie bożonarodzeniowym nawiązujące do nocy narodzenia Jezusa.

               Właśnie takie bożonarodzeniowe jasełka „Nie było miejsca dla Ciebie…” zaprezentowali uczniowie naszej szkoły w niedzielę 16 stycznia 2022r. w Kościele w Pęzinie. Zgodnie z tradycją był św. Józef, Maryja z dzieciątkiem, Trzej Królowie, pasterze i piękne anioły, które tego dnia zstąpiły z nieba. W Jasełkach wystąpili uczniowie kl. VI oraz uczennica z kl. III. Wśród publiczności znalazły się rodziny młodych aktorów, przyjaciele i mieszkańcy Pęzina.

Czytaj więcej: JASEŁKA DLA MIESZKAŃCÓW

Umiemy pływać!

W dniu 14.01.2022r. odbyła się wycieczka na basen do Choszczna. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły ze wszystkich miejscowości. W imprezie tej uczestniczyło 45 dzieci klas III-VIII. Organizatorem był pan B.Chaładus, a fachową opiekę nad uczestnikami roztaczały panie B.Swarcewicz i D.Milczarska. Wyjazd w dużej części był "sponsorowany" przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zabawa była przednia. Wszyscy wrócili czyści i szczęśliwi do domów.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W grudniu i styczniu w naszej szkole  odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I B i I A. Dla uczniów  nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Więcej informacji i zdjęć w zakładce: BIBLIOTEKA

DZIEŃ PATRONA

Jak co roku w grudniu świętowaliśmy Dzień Patrona,  którym  jest  Mikołaj  Kopernik.

Ze względu na sytuację pandemiczną to ważne wydarzenie trwało przez tydzień – uwzględniono zasady reżimu  sanitarnego. Klasy młodsze uczestniczyły w apelu  w dwóch  grupach. Dzieci z zapartym tchem oglądały wartościowy i  pięknie przygotowany przez panią D. Nowak i klasę 2a występ.

https://drive.google.com/drive/folders/1r8j6ZMXhhAN6-A3oz30b84HR8ZwL5YOY?usp=sharing

Uczniowie  młodszej grupy wiekowej uczestniczyły  w przygotowanych przez opiekuna  SU panią M. Wilczyńską konkursach:  plastycznym klasy 0-1 oraz wiedzy o M. Koperniku klasy 2-3.