Lekcja samorządowa w Gminie Stargard

             7 marca klasy ósme, w ramach lekcji WOS wyjechały do Urzędu Gminy Stargard.

Młodzież została przywitana przez Wójta naszej Gminy pana Jerzego Makowskiego oraz przez Sekretarz Gminy panią Jadwigę Michalską. Urzędnicy zapoznali uczniów z zasadami funkcjonowania urzędu.

 

 Nasze spotkanie tradycyjnie odbywało się w Sali konferencyjnej, w której odbywają się sesje Rady Gminy. Pan Makowski opowiedział o trudach pracy wójta a także odpowiadał na pytania młodzieży. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się planowane inwestycje Gminy, zarobki w urzędzie oraz wolne wakaty. Uczniów ciekawiło także sposób zatrudniania pracowników i współpraca ze wszystkimi sołectwami. Tematem pogadanki był również herb Gminy Stargard. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co on symbolizuje oraz poznali historię zmiany gminnego herbu. Na zakończenie wszyscy uczniowie zwiedzili urząd oraz także zajrzeli do niektórych referatów. Miłą niespodzianką były pamiątkowe gadżety dla wszystkich uczniów i opiekunów. Mam nadzieję, że lekcja w Gminie była doskonałym utrwaleniem tematów dotyczących samorządów w Polsce i na długo zapadnie uczniom   naszej szkoły w pamięć .

Nauczyciel wos
Dorota Tracz

Dodatkowe informacje