Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

                          25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia.

W tym dniu, uczniowie przynoszą swoje ulubione maskotki, czytamy bajki i opowiadania, których bohaterami są misie. Ze względu na sytuację epidemiczną nie mogliśmy świętować tak jakbyśmy chcieli.

Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś (maskotka) powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Zobacz zdjęcia: 

https://drive.google.com/drive/folders/16buWS0OUUy6kugkXkf_Jqa9DkcSPF7IF?usp=sharing

 

W obchodach Dnia Pluszowego Misia uczestniczyły klasy 0 A, 0 B, I a, I b, III i IV B. Uczniowie obejrzeli prezentację przybliżającą im historię narodzin pluszowej zabawki, zapoznały się też z różnymi gatunkami niedźwiedzi występującymi na świecie. Uczniowie wysłuchali „Bajki o Zbysiu i jego pluszowym misiu”, a także poznali różnych misiowych bohaterów literackich. Każda z klas miała również do wykonania określone zadanie o różnym stopniu trudności. Dzieci z oddziałów zerowych miały rysować po śladzie i pokolorować sylwetkę misia. Klasy I musiały wykazać się umiejętnością dodawania do 10, a następnie pokolorować misia zgodnie z podanym kodem. Uczniowie klasy III układali misiowe puzzle rozwiązując wcześniej działania na dodawanie w zakresie 50. Klasa IV B otrzymała do zrobienia papierowe pacynki na palce. Na zakończenie świętowania w każdej klasie wykonaliśmy pamiątkowe fotografie. W ramach obchodów tego miłego święta każdy uczeń wypożyczający książkę w bibliotece szkolnej otrzymał „małe co nieco”.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

   Beata Żebrowska – nauczyciel bibliotekarz

Dodatkowe informacje