... i KROPKA

    15 września  obchodzony jest 108 krajach jako Międzynarodowy Dzień Kropki. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent. Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go.

 

   Inspiracją do powstania Dnia Kropki była wydana w 2003 roku książka „The Dot” napisana przez amerykańskiego pisarza P.H. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników.

   W tym roku w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowane były zajęcia związane z Dniem Kropki. Odbyły się  w oddziałach przedszkolnych oraz podczas zajęć w świetlicy szkolnej. Uczestnicy zajęć poznali historię Vashti i wykonali wiele ciekawych i inspirujących do poznania swoich talentów zadań. Mogli pochwalić się swoimi zdolnościami. Wykazali się kreatywnością i pomysłowością. To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Dodatkowe informacje