Byliśmy w największym na świecie labiryncie grabowym.

12 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do cudownych ogrodów Hortulus w Dobrzycy.

Ogrody Tematyczne urzekły nas swoimi barwami i zapachami. Tutaj przeplatały się ogrody leśne, skalne, japońskie, francuskie i w stylu śródziemnomorskim. Pobudziły nasze zmysły, zafascynowały kolorami i pomysłowością ich projektowania i prowadzenia.

 

Po Ogrodach Spectabilis oprowadzała nas pani przewodnik. Dowiedzieliśmy się o magicznym kamiennym kręgu, podziwialiśmy Ogrody 4 Pory Roku i kolekcję zegarów słonecznych wkomponowanych w rabatę bylinową oraz poszukiwaliśmy swojego drzewa przypisanego do znaku zodiaku w Ogrodzie kalendarza Celtyckiego. Potem nastąpiła super-zabawa w chowanego. Biegaliśmy w labiryntach, których łączna długość wynosi 3,2 km. Rozpościerają się na powierzchni 1 ha, a wysokość ścian grabowych ma już 2m. Zabawa była cudowna. Niektórym z nas udało się nawet skutecznie zagubić. Inni byli bardzo dzielni i obserwując swoich kolegów z wysokiej wieży widokowej kierowali do wyjścia.

                Na wyjeździe towarzyszyła nam piękna pogoda- w końcu wszyscy zasłużyliśmy na wypoczynek po całym roku szkolnym. Miło spędziliśmy czas na wspólnej zabawie na plaży w Gąskach. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni do domu.

                                                                                              Maria Wiśniewska
 Małgorzata Ościak 

Dodatkowe informacje