Tydzień ekologiczny pod hasłem ,,Woda w naszym życiu”

Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi. Głównym celem tych obchodów jest zwrócenie wszystkim uwagi na zagrożenie jakie niesie szybki rozwój cywilizacji i naruszenie równowagi między człowiekiem a środowiskiem, w którym żyje. Każdy może i powinien przyczynić się do korzystnego kształtowania otaczającego nas środowiska. W trosce o Ziemię rozpoczęliśmy  po raz kolejny edukację ekologiczną, w tym roku odbyła się pod hasłem ,,Woda w naszym życiu” Nasz tydzień  zaczął się  od pokazów doświadczeń przyrodniczych związanych z wodą, które przygotowała i przeprowadziła  pani Marcelina Drobniewska.


Młodszym dzieciom najbardziej podobało się sprawdzanie co pływa?, co tonie? Drugi dzień, to spotkanie na sali gimnastycznej z przedstawicielem wodociągów, sportowcem i panią dietetyk.  Zaproszeni goście  starali się przekazać uczniom  wielkie znaczenie wody w życiu człowieka i przyrody.  W środę uczestniczyliśmy w teatrzyku ,,Calineczka”, który przygotowała p. Dorota Nowak z klasą 2.  Wszystkie dzieci w tym dniu ubrały się na niebiesko. Kolejny dzień, to test wiedzowy dla klas 1-3 i konkurs plastyczny dla zerówek ,, Rzeka w mojej miejscowości”.  Codziennie wszystkie chętne osoby mogły zamieścić na papierowej  kropelce wody swoje propozycje jak możemy o nią dbać.

Tydzień zakończyliśmy ogólnoszkolnym piciem zdrowej wody, którą przekazała dla dzieci Rada Rodziców. To był tydzień pełen wrażeń. Ciekawe co nas czeka w przyszłym roku? Zobaczymy z pewnością będzie  ciekawie, z niecierpliwością czekamy.

                      Organizatorzy M.Wilczyńska D.Tracz M.Wiśniewska

Dodatkowe informacje