Dzień Dziecka – Dzień Sportu klas 4 – 7

30 maja, a więc trochę przed czasem, obchodziliśmy w naszej szkole swoje święto – Dzień Dziecka. Od wielu już lat w tym dniu organizujemy Dzień Sportu. W tym roku każda klasa walczyła o tytuł :

  • „najcelniejszej”
  • „najzwinniejszej”
  • „najskoczniejszej”
  • „mocarnej”

Przeprowadzono wiele różnych, ciekawych konkurencji. W ramach rywalizacji o tytuł „najcelniejszej klasy” odbyły się konkurencje rzutów do celu, rzutów karnych do małej lub dużej bramki oraz rzuty do kosza na czas.


Wyścigi rzędów: bieg sztafetowy z pałeczką, bieg w workach i bieg z kozłowaniem piłki pozwoliły wyłonić zwycięzcę w kategorii „najzwinniejsza klasa”. Konkurencje skoczne: skoki dodawane, bieg ze skakanką i bieg przez płotki wyłoniły zdobywcę tytułu „najskoczniejszej klasy”. Pogoda bardzo nam dopisała, więc wszystkie konkurencje mogły być przeprowadzone na naszych boiskach. Dopiero na zakończenie zebraliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się walka w przeciąganiu liny o tytuł „mocarnej klasy”. Okazało się, że klasa 5b, to wcale nie takie słabeusze. W tamtym roku, jako czwartoklasiści ulegli tylko szóstej, a w tym roku wielka była w nich moc i w finale pokonali najstarszych, czyli 7a.

Tak, więc podium w każdej kategorii prezentował się następująco:

 

„celna”

„zwinna”

„skoczna”

I miejsce

6b

6b

6b

II miejsce

7b

7a

5a

III miejsce

7a

6a

7b

MOCARNA KLASA – 5b

 

Zadbano o to, abyśmy zbyt szybko nie opadli z sił. W szkolnej kawiarence czekały pyszne wypieki naszych mam, Rada Rodziców przygotowała słodkie wafelki i soczek, a kiełbaski z grilla przygotowali nam pracownicy obsługi. Za to wszystko bardzo dziękujemy!

W duchu zdrowej, sportowej rywalizacji, i co najważniejsze, przy pięknej pogodzie wszyscy bawiliśmy się świetnie.

Organizatorzy:

opiekun Samorządu Szkolnego p. I.Ananicz

nauczyciel w-f p. B.Chaładus

Dodatkowe informacje