,,Szkolna Nuta’ 2018”

Dnia 11 grudnia, jak co roku, odbył się:

 Festiwal Piosenki ,,Szkolna Nuta’ 2018” ,

zorganizowany przez panią Dorotę Nowak i panią Bożenę Hybiak. Konkurs wspaniale prowadzili uczniowie z klasy III a - Oliwia Nems i Szymon Łyzan. Podczas imprezy uczestnicy z klas 0 - III, przygotowani przez swoich wychowawców, mieli okazję zaprezentować się w pięknej, świątecznej scenerii. Śpiewając kolędy i piosenki o Bożym Narodzeniu, nie tylko pokazali swój talent, ale też stworzyli cudowną atmosferę radości i pokoju.

Czytaj więcej: ,,Szkolna Nuta’ 2018”

Dzień Patrona i Mikołajki 2018

6 grudnia  klasy VI "a", VI "b" oraz kl.2 przygotowały apel z okazji Dnia Patrona Szkoły. W przystępnej formie uczniowie przekazali informacje z życia wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali wierszy, piosenek oraz obejrzeli prezentację. Odbyło się również spotkanie z pracownikiem Muzeum panem M. Burdziejem nt. "Tajemnic ludzkiego szkieletu" .

Czytaj więcej: Dzień Patrona i Mikołajki 2018

Andrzejki 2018

                  Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

W naszej szkole dnia 29 listopada 2018 r. odbyła się długo wyczekiwana  zabawa  integrująca społeczność uczniowską z klas 4-8. Zabawę uświetniły przeboje  muzyki współczesnej.

Czytaj więcej: Andrzejki 2018

,,Królowa Śniegu”

Dnia 22 listopada 2018 r. wybraliśmy się z klasą Ib na wycieczkę do Szczecina, gdzie w Hali Netto Arena obejrzeliśmy widowisko pt. ,,Królowa Śniegu”, które przedstawiła światowej sławy Moskiewska Rewia na Lodzie. Spektakl został zrealizowany na motywach baśni Hansa Chrystiana Andersena.

Odtwórcy poszczególnych ról mistrzowsko poruszali się na łyżwach, prezentując wiele tańców, układów choreograficznych oraz trudnych figur na lodzie.

Czytaj więcej: ,,Królowa Śniegu”

Moja Mała Ojczyzna 2018

15 lat minęło odkąd pierwszy raz zorganizowaliśmy naszą imprezę Moja Mała Ojczyzna.

    21 listopada 2018 r.  spotkali się uczniowie klas I - III ze wszystkich Szkół Podstawowych Gminy Stargard. W tym roku impreza: „Moja Mała Ojczyzna” przebiegała pod hasłem:,,Historia  naszego regionu w zabytkach i legendzie”. Naszą inspiracją do wyboru takiego tematu było obchodzone w tym roku stulecie niepodległości naszego kraju. My jako prawdziwi Polacy powinniśmy  znać historię nie tylko Polski, ale także historię   naszej Małej Ojczyzny.

Czytaj więcej: Moja Mała Ojczyzna 2018

Dodatkowe informacje