JASEŁKA DLA MIESZKAŃCÓW

Jasełka to przedstawienia odgrywane w okresie bożonarodzeniowym nawiązujące do nocy narodzenia Jezusa.

               Właśnie takie bożonarodzeniowe jasełka „Nie było miejsca dla Ciebie…” zaprezentowali uczniowie naszej szkoły w niedzielę 16 stycznia 2022r. w Kościele w Pęzinie. Zgodnie z tradycją był św. Józef, Maryja z dzieciątkiem, Trzej Królowie, pasterze i piękne anioły, które tego dnia zstąpiły z nieba. W Jasełkach wystąpili uczniowie kl. VI oraz uczennica z kl. III. Wśród publiczności znalazły się rodziny młodych aktorów, przyjaciele i mieszkańcy Pęzina.

Dzieci pokazały, że fantastycznie potrafią odegrać swoje role pomimo tremy, jaka im towarzyszyła. Recytacje, śpiew, stroje, a także klimat kościoła stworzyły niezapomniany, świąteczny nastrój.

Jasełka nagrodzone zostały przez zebranych gromkimi brawami. Jest to dla nas ogromna satysfakcja. Wierzymy, że na długo w pamięci pozostaną te piękne, wspólne chwile. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Doroty Milczarskiej, p. Beaty  Żebrowskiej i p. Lidii Mieleniewicz.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom za zaangażowanie, a księdzu proboszczowi za możliwość prezentacji naszych talentów aktorskich tak szerokiej publiczności.

Organizatorzy

Dodatkowe informacje