IV Edycja konkursu „Wokół symboli narodowych”– 14 listopada 2018

    14 listopada 2018r. uczniowie klasy 2 i 3 wzięli udział w IV Edycji konkursu "Wokół symboli narodowych" organizowanym przez Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie. W konkursie wzięło udział niemal 2000 uczniów ze 100 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego. Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych.

Nasza szkoła brała udział w konkursie po raz 2. Do konkursu (zgodnie z regulaminem) zgłoszono 10 uczniów z klas 2-3 (po 5 osób z klasy). Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość historii Polski. Wyniki testu wraz z nagrodami dotarły do szkoły w styczniu. Większość uczestników konkursu z naszej szkoły zdobyła ilość punktów odpowiadających II i III miejscu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody. Za organizację konkursu na terenie szkoły odpowiadały panie Dorota Tracz i Małgorzata Wilczyńska.

Dodatkowe informacje