Dzień łamigłówek

     Ostatni dzień przed feriami zimowymi - piątek 25 stycznia był w naszej szkole "Dniem łamigłówek". Tego dnia podczas zajęć edukacyjnych oraz lekcji matematyki we wszystkich klasach rozwiązywane były łamigłówki.                              Uczniowie naszej szkoły mogli przekonać się, że rozwiązywanie łamigłówek to zawsze dobry sposób na spędzenie wolnego czasu.

To również nauka przez rozrywkę, dzięki której wyrabiamy w sobie spostrzegawczość, cierpliwość oraz umiejętność logicznego myślenia. Wśród setek tysięcy zadań jakie do tej pory wymyślono jedne są bardziej znane inne mniej. Do wielu wystarczy kartka papieru i ołówek lub też kilka dostępnych  rekwizytów (np. zapałki).      Na świecie "Dzień łamigłówek i składanek" obchodzony jest 29 stycznia.                                            

Dodatkowe informacje