ŻEGNAJ ZIMO! WITAJ WIOSNO!

       

                   21 marca 2018 roku całą szkołą świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.
Większość uczniów oraz nauczycieli założyło, w tym dniu, ubrania w kolorach wiosny. Dominował zielony i żółty.

O godzinie 10.30 zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie grupa 0b przedstawiła teatrzyk przygotowany pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Doroty Sobczuk we współpracy z rodzicami. Wszystkie dzieci doskonale wcieliły się w swoje role i zainteresowały widzów.

Oglądających zachwyciła śnieżna Zima, zwiewna Wiosna, groźna Czarownica, delikatny Deszczyk, sprytny Wróbelek, radosne Słoneczko, narrator, Lenka i Amelka oraz Tulipan w otoczeniu wiosennych roślin. Dzieci grały na tle zimowego i wiosennego ogrodu oraz na tle ponurej chałupy Czarownicy. Chałupę namalowały starsze uczennice: Kornela Herbet, Julia Liegman, Oliwia Moroziki, Julia Sucholas.

Pan dyrektor podziękował najmłodszym dzieciom szkoły za bardzo ładny występ i docenił poprawne zachowanie uczniów na widowni. Wszystkim życzył pogodnej wiosny.

Po części oficjalnejmłodsze dzieci udały się na spacer, po najbliższej okolicy, pod hasłem „Witaj Wiosno”. Zabrały ze sobą różne instrumenty oraz  różnorodne  kwiaty z bibuły. Było wesoło i kolorowo. Pogoda dopisała.

Uczniowie z klas IV – VII pozostali w sali gimnastycznej, gdzie uczestniczyli w wiosennym konkursie na najbardziej „wiosenną klasę”. Zwyciężyła 6 b. W nagrodę otrzymała dyplom. Dla wszystkich klas przygotowano poczęstunek w postaci wielkanocnego jaja, bowiem święta wielkanocne tuż, tuż.

To był udany dzień. Witaj Wiosno!

Imprezę przygotowała p. Dorota Sobczuk w ramach klas 0 – 3 i Duży Samorząd pod opieką p. Iwony Ananicz.

         

 

                                                                                            

Dodatkowe informacje