KONKURS ORTOGRAFICZNY

26 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pęzinie odbył się VII Gminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM ORTOGRAFII”. Konkurs przeznaczony jest dla III klas szkoły podstawowej. Odbywał się w trzech etapach: I etap klasowy- miał na celu wyłonienie uczniów z klas III, tych, którzy najlepiej stosują zasady ortografii. Natomiast II etap szkolny- był przeznaczony dla zwycięzców etapów klasowych, który wyłonił dwóch uczniów ze szkoły i to właśnie oni reprezentowali swoją szkołę w finale międzyszkolnym, czyli w III etapie.

W rywalizacji o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII brali udział uczniowie ze Szkół  Podstawowych w Grzędzicach, Małkocinie, Strachocinie, Sownie i Pęzinie. Uczniowie mięli za zadanie rozwiązać test. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i wspaniałymi umiejętnościami z ortografii.

 Największą wiedzą ortograficzną wykazała się uczennica klasy III a naszej szkoły- Kinga Pryciak, która zajęła I miejsce i została Mistrzem Ortografii w naszej Gminie. II miejsce zdobyła Gabriela Kotschedoff ze Szkoły Podstawowej w Strachocinie, natomiast III miejsce zdobyła Julia Kumor również ze Szkoły Podstawowej w Strachocinie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy:
S. Konarzewska i  D. Mordal

                                                                           

Dodatkowe informacje