Niech żyją Bale w karnawale!!!

W poniedziałek, 16 lutego w naszej szkole odbył się bal przebierańców dla uczniów naszej szkoły Śmiech. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Balony, konfetti i kolorowa bibuła sprawiły, że każdy z nas  poczuł, iż jest karnawał.

Dzieci z klas 0-3 przebrane były w barwne i pomysłowe stroje księżniczek, wróżek, czarownic, rycerzy, piratów, supermenów i innych bajkowych postaci. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańców i pląsów. Każde dziecko mogło wziąć udział w konkursie. Biegaliśmy z piłeczkami położonymi na łyżkach i tańczyliśmy z balonami. Fajnie było poskakać  w rytmie lambady czy zatańczyć kaczuchy.  Gdy pojawiły się dźwięki  ,,Gangnam style”, to cała sala szalała.

 

Tematem przewodnim balu klas 4-6 były LATA 70-TE, ale na balu obecne też były wróżki, księżniczki i postacie z bajek. W każdej z tej kategorii odbył się konkurs na najciekawsze przebranie. W przerwach zabawy odbywały się konkursy międzyklasowe. Rywalizowali ze sobą przewodniczący klas w jedzeniu galaretki z bitą śmietaną oraz zastępcy, którzy musieli wypić pól litra coli przez słomkę. Bezkonkurencyjnym okazał się szef klasy V „b” Krystian Mielcarek, a „Colopijcą” został Adrian Kaciupa z klasy VI „b”. W ten sposób oprócz własnej przyjemności, zdobyli wielkie czekolady dla swoich klas. Cała zabawa przebiegała w miłej atmosferze. Udało nam się dobrać kilka par i zatańczyć- jak przystało na lata 70-te taniec kotylionowy. W parach zatańczyliśmy taniec z balonem, na gazecie oraz czekoladowy walczyk.
Wszystkie konkursy były nagradzane słodyczami, które ufundowała Rada Rodziców.
 Opawę muzyczną zabaw przygotował pan Andrzej Krenca zgodnie z upodobaniami uczniów.
Bale przygotowały: w klasach 0-3-panie M. Wilczyńska i D. Tracz, w klasach 4-6-   -pani M. Wiśniewska z klasą V „b”.

Szkoda, że bal tak szybko się skończył Dezaprobata. Było fajnie i radośnie!

Dodatkowe informacje