Apel do rodziców !!!

Drodzy Rodzice: te wszystkie rowery, nie przyjechały do szkoły same. Poruszając się po drodze publicznej rowerem, trzeba mieć KARTĘ ROWEROWĄ lub ukończone 18 lat.

  • poniżej tego wieku należy zdać specjalny egzamin (ukończone 10 lat), dzięki któremu otrzymać można- kartę uprawniającą do jazdy rowerem.
  • dzieci do 10 roku życia mogą jeździć rowerem jedynie pod opieką dorosłych!
  • do 7 roku życia, dzieci powinny być przewożone rowerami w specjalnie do tego przystosowanych fotelikach jak również w przyczepkach rowerowych, które są o wiele bezpieczniejsze od fotelików(z kodeksu Ruchu Drogowego), nie, na bagażnikach lub ramie roweru-jak często widzimy, obserwując samych uczniów.

Uczulamy Was, Rodzice na bezpieczeństwo Waszych dzieci, aby nic się nie stało! Dzieci przyjeżdżają do szkoły rowerami, same- nie wiemy czy za Państwa zgodą? Często nie przestrzegając podstawowych zasad poruszania się po drogach, nie mają odpowiedniego oświetlenia, odblasków, kasku-naruszając jednoznacznie przepisy Ruchu Drogowego i narażając własne życie i zdrowie. Za chwilę będą WAKACJE, nie dopuśćcie do tragedii!!!

Dodatkowe informacje